תכנית הכנס

לחצו על שם ההרצאה לקרוא פרטים נוספים

10:15-9:00
| יש צורך בידע מוקדם בנושא
למה צריך מפיק פוסט ומה הוא עושה

מה ההבדל בין מפיק בפועל למפיק פוסט, ומה ההבדל בין מפיק פוסט למתאם פוסט ומתי מפיק הפוסט מתחיל את העבודה שלו?! הרבה מאוד שנים ששלב הפוסט פרודקשן הוא לא רק טכני לקראת הכנה לשידור, או רק עריכת אופליין בה הסרט/פרק נבנה, שלב הפוסט פרודקשן הוא מחלקה שלמה ככל המחלקות שעובדות על הסרט. במחלקת הפוסט עוסקים בהחלטות אמנותיות שונות גם בסאונד וגם בתמונה שלא מתחילות כשנגמרים הצילומים. ככל שמפיק הפוסט יהיה מעורב מוקדם יותר בהפקה וידע מתי לערב אנשי מקצוע שונים מהמחלקה שלו כך נוכל לתכנן יותר ולמקסם את התקציב והידע של כולם.

אלונה דודסון שחורי

צלם הטבע ושגריר גרינפיס העולמית רועי גליץ מגיע לקצוות העולם, מהקוטב הצפוני לדרומי, בכדי לתעד בעלי חיים בסכנת הכחדה. תנאי השטח הקיצוניים באותם מקומות פראיים דורשים הכנה מדוקדקת והתנהלות נכונה בשטח. בהרצאה מרתקת ורצופה בצילומים מרהיבים, רועי ישתף בחוויות מסעירות ממסעותיו וילמד כיצד לשרוד (ואף לחזור עם תמונות עטורות פרסים) בפנינות הטבע היפות ביותר בעולם.

רועי גליץ

לעיתים אנחנו מסתכלים על תוצר וידאו מרהיב, וקשה לדמיין כיצד נגשו לתכנן יצירה כה מורכבת. בהרצאה זו נסקור פרוייקטים שונים, וכיצד ניתן להתכונן אליהם ולכבוש את המטרות, משלבי ההפקה המוקדמים, דרך יום ההפקה ועד עבודת הפוסט.

רוני עזגד

סקירה של המבחר הנוכחי של מצלמות נטולי מראה בשוק. ההרצאה תכלול מבוא היסטורי קצר של עולם ה-DSLR ותתאר את המעבר למצלמות נטולי מראה. מהי "הפילוסופיה התרבותית" של יצרני המצלמות המובילות ודרכם להעריך את שוק המצלמות נטול המראות. תוכלו לקבל המלצות על המצלמות הפופולריות נטולי מראה והערכה של תרומתן לשוק הפקת הווידיאו. לבסוף נדון באפשרות שהמכשירים הניידים יהפכו ככל הנראה לכלי עבודה ראשוני עבור הקולנוען העצמאי.

ג׳וני בהירי

ה"קול" בקולנוע הוא לא רק הקלטת שטח או רק עיצוב פסקול אלא לא שני שלבים מנותקים אמנותית! הם בדרך כלל נעשים במרחקי זמן גדולים אחד מן השני, אבל הקשר ביניהם הוא הדוק וחשוב שיהיה כזה! כדי שנוכל לעצב את פס הקול של הסרט, ולא להציל חומרים עלינו לתכנן יותר ולייצור שיח כמה שיותר מקצועי, ופתוח בין המקליט הראשי למעצב פס הקול משלב התסריט ולא רק בסרטים בהם רוצים לשלב הקלטות מוזיקליות לייב על הסט.

אלונה דודסון שחורי
10:15-9:00
| יש צורך בידע מוקדם בנושא
מה עושה קולוריסט? גימור וצבע עם דה וינצ׳י ריזולב 16
הרצאה שתשלב בין סקירה מהירה על כלים ואפשרויות חדשות בדה וינצ׳י ריזולב 16, לבין דוגמאות אמיתיות – ״מאחורי הקלעים״ של תיקוני צבעים מתוך פרויקטים עליהם עבדתי בשנה האחרונה. בנוסף נגדיר מה תפקידו של קולוריסט ושל תיקוני צבעים בתוך התהליך היצירתי.
הקטור ברבי

בשנים האחרונות השתכללו כלי הצבע, לא רק במובן הטכני, גם במובן הרעיוני. יש גישה יותר אמיצה לצבע. ויוצרים שמתיישבים לפרמט סרט או סדרה הולכים רחוק יותר. ההרצאה בחלקה הראשון תחקור כמה ז'אנרים וההתפתחות שלהם בשנים האחרונות. בחלקה השני ניגש למשהו יותר פרקטי של שאלות ותשובות, כולל דוגמאות מעשיות על דה-וינצ'י ריזולב.

יאיר נחשון

מהו הקאט הנכון? מתי לחתוך? האם הרגע שחותכים הוא עיקבי ואיך הוא משתנה מעורך לעורך?
חיבור הקליפים על פי קצב משתנה עם ובלי דיאלוגים. בניית הדרמה על ידי עריכה: הרגש, השמחה, העצב ומה שביניהם. מה הם ההיבטים האמנותיים של מרכיבי העריכה: התמונה והסאונד? מה הן האפשרויות לשימוש במרכיבים אלה והאם הם חייבים ללכת ביחד. האם ההתאמה בין הקול לתמונה מחזקת או מחלישה את העריכה? המעבר מצורת העריכה של פילם אל העידן הדיגיטלי, הכרה של תוכנת העריכה "אביד" שמנגישה בחזרה צורת עבודה אנאלוגית אל מול המחשב מהיבט אישי.

יעל פרלוב

הסיפור הקולנועי המסורתי משנה פניו בגלל הטלפון הסלולרי.
"הסטורי של אווה" הביא תוך 7 דקות כ-200 אלף תגובות של משתמשים באינסטגרם.
בתוך יממה היו מעל ל-200 מיליון חיפושים בגוגל על הפרויקט.
איך נבנה הסיפור האינסטגרמי ומהם חוקי המשחק החדשים?

אריק להב ליבוביץ

ארבע טכניקות וכלים מתקדמים, שכל משתמש צריך להכיר. עבודה עם ערוצי אלפא ואפקט Track Matte Key, מצבי שילוב וטכניקות קומפוזיטינג מתקדמות לשילוב בין שתי שכבות או יותר בפרמייר פרו.

הקטור ברבי
10:15-9:00
| יש צורך בידע מוקדם בנושא
קומפוזיטינג באפטר אפקטס

כיצד להתגבר על אתגרים בעת הרכבת שכבות באפטר אפקטס. איך לשלב אלמנטים גרפים ורינדורי תלת מימד באופן משכנע. כיצד לעבוד עם הגדרות עומק, טשטוש תנועה ומרקם תלת ממדי בפוסט. התאמת צבעים ויצירת אפקטים טבעיים של עיוותים קלים כדי ליצור תוצאה מציאותית בין וידאו ועיבוד ממחושב. בהרצאה תוכלו ללמוד על הרחבות צד שלישי שימושיות וכלים שאולי התעלמתם מהם שיעזרו לכם ליצור תוצאה טובה יותר ויחסכו לכם זמן רב.

ערן שטרן

תהליך העבודה הגלובלית שלנו הוא ייחודי בקרב אולפני עיצוב חזותי. מכיוון שכך, בחרנו בנושא זה להיות המוקד המרכזי של ההרצאה. קבלו הצצה אל מאחורי הלקעים של הסטודיו ובעזרת פירוק עבודות שיצרנו תוכלו לקבל טיפים לאופטימיזציה של תהליכי עבודה. נחשוף איך יצרנו רשת תקשורת חזקה שאיננה מוגבלת לאזור זמן ואמליץ על כלים מקוונים שיעזרו גם לכם לשפר את זרימת העבודה ולהגיע לתוצאות מלוטשות יותר.

ים בן אדיבה

קליפ מילים (lyrics video) הוא קליפ שמלחים את מילות השיר אל תוך הוידאו בדרכים שונות ומרתקות. בהרצאה אשתף בניסיון אישי עם תהליך ההפקה והבימוי של שני קליפים – ויקיפדיה של חנן בן-ארי (2017) וכל שנה יש אפריל של קרן פלס ואמיר דדון (2018). נדבר על הגיית הקונספט, ההכנות לצילומים, העריכה והמסקנות. מטרת ההרצאה היא לפתוח את הראש ולהעז לשחק עם הז'אנר ולקחת אותו למקומות חדשים.

תומר ג׳רבי

במפגש אישי וחשוף, אספר על הדרך בה מלווים הגיפים תקופות שונות בחיי. מרגע שרעיון עולה במוחי, התהליך שאני עוברת, מה עשיתי, איך עשיתי ועל מה לחצתי כדי להגיע לתוצר המוגמר.
במפגש אספר על הדרך בה האמנות משתלבת בחיי, איך עולמי הפנימי המורכב ברובו מפחדים וחששות משתקף ביצירתי ומהדהד בין המציאות לדמיון – בין הפחדים, האתגרים והרגשות לבין יצירת הגיף. רוב הפרוייקטים האישיים שלי הינם בבחינת מסע מג׳יפה לגיף… מסע בו הגיפים המשתחררים למרחבי הרשת, משחררים גם אותי מכבליי.

חן פפירמן
10:15-9:00
| יש צורך בידע מוקדם בנושא
חידושים בעולם התאורה

אחרי עשרות שנים שבהם שלטו ביד רמה פנסי הקולנוע הישנים והטובים, אנו חיים בתקופה מרגשת ומחדשת במיוחד. תאורת ה LED נכנסה ושינתה את התחום מקצה לקצה. בהרצאה נסקור טכנולוגיות חדשות, יתרונות וחסרונות של סוגי תאורה שונים, ונציץ לעתיד והחידושים שהוא טומן בחובו.

ארבל רום

תחום הצילום באמצעות רחפנים הופך אט אט לנחלת הכלל בכך שהוא מונגש לציבור וקל לתפעול יותר מאי פעם. כיום ניתן לראות כמעט בכל סדרה/סרט/קליפ/פרסומת סצנות ששולבו בהם צילומי רחפן ולא בכדי, הן מביאות סיפור וזווית אחרים ממה שהורגלנו עד כה. אז, איך אפשר להתבלט כשהשוק רווי בצילומים יפהפיים?
בהרצאה זו נלמד כמה עקרונות בהעברת סיפור באמצעות צילום ותכנון מוקדם של סרטון הרחפן אותו אנחנו מעוניינים ליצור, על מנת שתזהו את הפוטנציאל שבכם ולהפוך לכאלו. כמו כן, אציג כמה מן הפרוייקטים שלי ואת תהליכי העבודה שעזרו לי ליצור אותם.

אריק דנינו

ג'וני בהירי הוא בעלים משותף של אתר התוכן cinema5D. זהו אתר בינלאומי שהוקם לפני 11 שנים והפך כעת למגזין מקוון שעונה על הצרכים של קהילת יוצרי הסרטים ברחבי העולם באמצעות חדשות, ביקורות ותכנים מקוריים אחרים. ג'וני ידבר על ההיסטוריה, השלב הנוכחי והתוכניות לעתיד. תוכלו לשמוע על האתגרים הרבים העומדים בפני עורך תוכן מקוון בכל מה שקשור להתמודדות עם התאמת ויצירת תוכן לקהלים שונים. זו הזדמנות ללמוד איך באמצעות מודל עסקי נכון אפשר להרוויח כסף מנוכחות מקצועית ברשת.

ג׳וני בהירי

אין כמעט ז'אנר בו פורמט הראיון לא קיים. דוקו, דרמה, מסחרי ועוד. בהרצאה נצפה בדוגמאות רבות לצילום ראיונות מוצלח, ונלמד על והסודות מאחורי המצלמה והתאורה. בהרצאה יועמד בזמן אמת על הבמה סט תאורה ומצלמה, תוך הסבר על קומפוזיציות לצילום ראיונות מסוגים שונים.

ארבל רום

אז יש לנו סרט/סדרה והם אפילו נמכרו והצליחו בינלאומית. אבל אחרי כל זה מגיעה רשימה אין סופית מלאה אותיות לטיניות שבית הפוסט נותן לנו עבורה הצעת מחיר שנראית מופרכת. בהרצאה זו תקבלו דגשים והצעות עשה ואל תעשה. איזה שאלות לשאול? ואיך להערך לזה תקציבית והפקתית, כדי לא להגיע לשלב שבו שנתיים לאחר גמר הסרט, יש לנו קובץ בודד וסגור.

אלונה דודסון שחורי
10:15-9:00
| יש צורך בידע מוקדם בנושא
30 טיפים וטריקים מדהימים בפרמייר פרו

עשרות טריקים וטיפים במגוון נושאים בפרמייר פרו. החל מעריכה, מעברים, סמנים ועד לייצוא ושיפור ביצועים. עבודה עם כותרות ויצירת קבצים גרפים. קיצורי דרך חשובים שאינם מתועדים, שילובי אפקטים ייחודיים ומבוקשים וכלים לשיפור מיקס הסאונד. נגרום לתוכנה לצעוק עלינו פחות ונלמד איך לעבוד במהירות וביעילות.

ערן שטרן

פורמטי וידאו קצרים מקיפים אותנו בכל עבר. סרטים קצרים, סרטוני יוטיוב ואפילו 15 שניות באינסטגרם הפכו למוצרים שאנו צורכים באופן יומיומי. הם שונים בעומקם מסרטים באורך מלא, אך בכדי ליצור סרטי וידאו קצרים מרגשים עלינו להקפיד על כללים מסוימים. נלמד מהם המאפיינים של סרטים אלו, מאילו מניפולוציות עלינו להמנע, וכיצד ניתן לכווץ סרט ארוך לפורמט קצר וקולע.

רוני עזגד

בגרסאות האחרונות של פרמייר פרו קרתה מהפכה קטנה. כלי הטקסט הותיק הוצא לגמלאות, ובמקומו הוצג כלי ה-Essential Graphics החדש והחיוני. לאחר מכן, הוצגו כלי סאונד חדשים שנקראים Essential Sound. הרצאה זו תעבור על 2 הפאנלים הללו ותסביר כיצד להשתמש בהם נכון, ומדוע הם לא סתם ״חיוניים״ אלא לא פחות ממהפכה.

הקטור ברבי

כשעובדים מול בתי פוסט, משרדי פרסום ואף לקוחות פרטיים, לעיתים יש פרויקטים בהם אנו כאנימטורים, מקבלים חומרי עבודה שונים, ממעצבים שונים. לדוגמא- קובצי אילוסטרייטור מרובי שכבות, קובצי פוטושופ עמוסים בתיקיות, קבצים סגורים (png, jpg), וכיוב'.
בהרצאה זו נלמד מהי הדרך הנכונה לסדר את החומרים לפני שנתחיל בשלב האנימציה והייבוא לאפטר אפקטס. כל זאת מבלי לבזבז זמן עבודה יקר. נלמד שיטות לעבודה עם חומרים סגורים; נשדרג הרגלי עבודה, נקבע חוקים לעבודה אל מול לקוח ונלמד כיצד הכי נכון לעבוד מול "רואים-שומעים"/קריינות/סטורי בורד. נדגים קבצים שונים, ונמצא את הפתרון הטוב ביותר להכינם להנפשה.

יעל טל

בינה מלאכותית משנה את צורת העבודה בכל תעשיה כיום. בהרצאה נדבר טכנולוגיות חדישות בתחום ויזואליזציה ותלת מימד. נדגים איך מתמונה אחת או מספר תמונות אפשר להפיק מודל תלת מימדי, וידאו מציאותי או סצנה חדשה. נראה איך אפשר להשתמש במחשב כדי להפיק תמונות של אנשים שלא קיימים, דגמים תלת מימדיים חדשים, טקסטורות ועוד. לסיכום נסביר מדוע מכונות לא הולכות להשתלט על העולם בקרוב.

פיטר נפתלייב
10:15-9:00
| אין צורך בידע מוקדם בנושא
מציאות/דמיון/חלום בעיצוב פסקול לסרט

יצירת מעברים בין מציאות לחלום-דמיון-סיוט בעיצוב פסקול, בהרצאה תוכלו ללמוד על כלים ומניפולציות אודיו עבור סצינות קולנועיות תוך בידוד האלמנטים השונים שמרכיבים את פס הקול: דיאלוג, מוזיקה, אפקטים, פוליז, אווירות ועוד.

איציק כהן

פאפט טול? ריגים? לא לא… בהרצאה זו נתמקד בתהליך עבודה שונה לגמרי – שכבות צורה. בשילוב עם עקרונות האנימציה וחשיבה מחוץ לקופסא שיטה זו מניבה תוצאות שלא מביישות תוכנות אנימציה יעודיות. כמו כן נעבור על תהליך עבודה נכון לייצוא אנימציות מורכבות מתוך אפטר אפקטס ע"י התוסף Lottie/bodymovin.

טוני בבל

הוספת אלמנטים תלת ממדיים הופכת למרכיב חובה בכל יצירה גרפית של תנועה. בין אם מדובר בלוגו או בסביבה תלת מימדית מלאה, תופתעו כמה עד כמה רחוק אפשר להגיע מבלי לעזוב את הממשק של התוכנה. בהרצאה זו אציג את האפשרויות המובנות והתוספים לשילוב מודלים, תאורה והנפשה תלת ממדית באפטר אפקטס. נדון במנועי עיבוד התלת ממד השונים וכיצד אפשר להרחיב אותם באמצעות תוספים של צד שלישי.

ערן שטרן

איך לעצב תוכן לסביבת מסך?
כיצד בא לידי ביטוי עיצוב כאשר הוא נתקל בעולם המדיה ובו יש עליו לקבל את הפורמט והתנועה המתרחשים בו? כיצד אנו בתור מעצבים יכולים להשפיע על ההלך האנימטיבי ולחשוב מחוץ לקופסה לא רק כמעצבים אלא גם כאנשי קריאייטיב ותוכן, ואיך נוכל לאפיין זאת בצורה ייחודית לנו ולתת פרשנות אישית לשפה חזותית עבור קהל יעד רחב. נלמד על תהליכי עבודה נכונים ואפקטיביים משלב קבלת הבריף מהלקוח ועד יצירת הסרטון / האריזה הגרפית הסופית לשידור.

רעות פרדו

התלת הוא כלי מדהים ונגיש למעצבים. התקופה האחרונה מציפה גל חדש של מעצבים שלומדים, יוצרים ומתנסים בו.
ההרצאה תעסוק בעיצוב בתלת מימד דרך התנסות בכלים וטכניקות שונות ותציג תהליכים מפרויקטים נבחרים, ביניהם הפתיח לפסטיבל OFFF תל אביב.

חזי יעקב

כרטיסים במחיר מיוחד

הזמינו כעת כרטיסים במחיר מיוחד. מהר לפני שיגמר!

כרטיס להרצאה
60ש"ח
  • בחירה של הרצאות בודדות מתוך הגריד
  • הכרטיס ישלח במייל
  • יש להדפיס ולהביא עמכם לכנס
להזמנה
Hot!
כרטיס יומי
250ש"ח
  • כניסה לחמש הרצאות (מתוך 15)
  • מעבר חופשי בין אולמות ההרצאות
  • כולל שתיה קרה/חמה וארוחת צוהרים
להזמנה
כרטיס לכל הככס
450ש"ח
  • כניסה לעשר הרצאות (מתוך 30)
  • מעבר חופשי בין אולמות ההרצאות
  • כולל שתיה קרה/חמה ו-2 ארוחות צוהרים
להזמנה